Przygotowanie noworodka lub niemowlęcia do pobrania krwi

Zmodyfikowano dnia wt, 25 Cze o 2:56 PO POŁUDNIU

Badanie krwi u maluszków często wiąże się z pewnym niepokojem zarówno po stronie rodziców, jak i dziecka. Odpowiednie przygotowanie może znacząco wpłynąć na komfort i przebieg pobrania krwi. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą rodzicom zorganizować wizytę tak, aby była jak najmniej stresująca dla najmłodszych pacjentów. 


Przygotowanie do wizyty:


Ostatnie karmienie: ostatnie karmienie mlekiem powinno nastąpić 20-30 minut przed przyjazdem specjalisty. To pomoże w lepszym nawodnieniu dziecka i usprawni pobranie krwi.


Numer PESEL: Przygotuj numer PESEL dziecka lub datę urodzenia, która zostanie wpisana do dokumentacji podczas wizyty. 


Komfort dziecka: Zapewnij komfort dziecku poprzez przewinięcie pieluszki i założenie luźnego ubranka, które nie uciska miejsca pobrania krwi.


Doświadczony SpecjalistaPobranie u dzieci wykonuje specjalista, który jest doświadczony w pobieraniu krwi u najmłodszych pacjentów, dlatego tak ważne jest odpowiednie zaznaczenie wieku dziecka podczas zamawiania usługi.


Podczas pobrania:


Współpraca z dzieckiem: Współpraca rodziców, dziecka i specjalisty jest kluczowa od momentu przygotowania do badania aż po jego przeprowadzenie.


Wsparcie dwóch osób: Obecność dwóch osób, z którymi dziecko ma na co dzień kontakt, może wesprzeć komfortowe wykonanie badania.


Rozrywka: Przygotuj zabawki, ulubioną bajkę lub książeczki, które pomogą odwrócić uwagę dziecka podczas badania.Po pobraniu krwi: 


Po pobraniu krwi: Po pobraniu krwi należy uciskać miejsce wkłucia przez 5-7 minut, aby zapobiec powstawaniu siniaków.


Dodatkowe ważne informacje:


Infekcje

Wykonaj profilaktyczne badania laboratoryjne ok. 3-4 tygodnie po ustąpieniu infekcji, aby monitorować zdrowie dziecka.


Przeniesienie terminu

Jeśli nie uda się pobrać krwi po kilku próbach, rozważ przeniesienie wizyty na inny dzień. Taką potrzebę można zgłosić specjaliście podczas wizyty lub kontaktując się z nami mailowo - pomoc@upacjenta.pl lub telefonicznie pod numerem 22 120 18 80.


 

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł