Akcja Zdrowia w Firmie: Najczęściej zadawane pytania

Zmodyfikowano dnia pon, 24 Cze o 2:29 PO POŁUDNIU

Częstotliwość i Cel Badań

Jak często należy wykonywać badania krwi?

Regularne badania krwi powinny być wykonywane przynajmniej raz w roku jako część profilaktyki zdrowotnej.


Czy warto robić badania krwi, jeśli czuję się dobrze?

Tak, każda osoba powinna regularnie wykonywać badania krwi, niezależnie od aktualnego stanu zdrowia i samopoczucia. Objawy takie jak zmęczenie, bezsenność, problemy żołądkowe czy osłabienie mogą być związane z ukrytymi problemami zdrowotnymi, a nie tylko jak często nam się wydaje ze stresem.Procedura i Logistyka


Jakie informacje są wymagane podczas pobrania krwi w biurze?

Podczas pobrania krwi będą potrzebne dane osobowe pacjenta: imię, nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, numer telefonu oraz adres e-mail. W celu dopełnienia formalności należy także mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport.


Jak wygląda proces pobierania krwi w biurze?

Specjaliści pobierają krew od pracowników, zachowując wszelkie standardy higieny i bezpieczeństwa. Cały proces trwa kilka minut. Każdy pracownik otrzymuje indywidualny kod, który umożliwia sprawdzenie wyników online. 


Czy badania krwi w biurze są bezpieczne?

Tak, nasze badania przeprowadzane są z zachowaniem najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa, aby zapewnić komfort i ochronę zdrowia wszystkich uczestników.


Kim są osoby wykonujące pobranie krwi?

Nasze badania przeprowadzają doświadczeni specjaliści z pasją do zawodu, co potwierdzają wysokie oceny i opinie pacjentów. Dbają oni o komfort i dobre samopoczucie pacjentów podczas całego procesu.


Czy mogę dodać dodatkowe badania do wizyty?

Możliwość dodania dodatkowych badań do wizyty zależy od firmy. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z pracodawcą. Jeśli w Państwa firmie jest to możliwe, dodatkowe badania można dodać samodzielnie, logując się na konto w serwisie upacjenta.pl lub kontaktując się z naszą infolinią pod numerem 22 120 18 80.


Czy posiadam zniżkę na badania? 

Zniżki na badania różnią się w zależności od firmy. Aby uzyskać dokładne informacje na temat dostępnych zniżek, prosimy o kontakt z pracodawcą.


Czy mogę zmienić termin pobrania? 

Po zapisie na konkretną datę zmiana terminu pobrania krwi nie jest możliwa. W przypadku nieprzewidzianych okoliczności prosimy o kontakt z pracodawcą oraz z serwisem uPacjenta, aby ustalić nowy termin.Przygotowanie do Badania


Jak przygotować się do badania krwi?

Przed pobraniem krwi należy zachować około 12-godzinną przerwę w spożywaniu posiłków. Optymalnie, ostatni posiłek powinien być spożyty około godziny 18:00 dnia poprzedzającego badanie. Należy unikać ciężkich i tłustych potraw oraz spożywania alkoholu. Przed badaniem zaleca się wypicie minimum szklankę wody. 


Czy badanie krwi jest bolesne?

Pobranie krwi jest zazwyczaj bezbolesne lub wiąże się jedynie z niewielkim dyskomfortem. Nasi specjaliści starają się, aby procedura była jak najbardziej komfortowa dla pacjentów.


Czy muszę odpoczywać po badaniu krwi?

Większość osób może natychmiast wrócić do swoich normalnych zajęć po pobraniu krwi. Zaleca się jednak unikanie intensywnej aktywności fizycznej bezpośrednio po badaniu.Wyniki i Laboratorium


Gdzie są analizowane pobrane próbki krwi?

Pobrane próbki krwi są odpowiednio zabezpieczone i transportowane do najbliższego laboratorium firmy Diagnostyka, największej sieci laboratoriów medycznych w Polsce, oferującej szeroką gamę badań laboratoryjnych.


Jaki jest czas oczekiwania na wyniki badań?

Czas oczekiwania na wyniki zależy od rodzaju zleconych badań. Większość podstawowych badań jest wykonywana w ciągu jednego dnia roboczego. Specjalista podczas akcji profilaktycznej poda dokładne informacje dotyczące czasu realizacji wykonywanych parametrów. 


Jak odebrać wyniki badań?

Wyniki badań można sprawdzić online na stronie wyniki.upacjenta.pl, wpisując otrzymany kod zlecenia oraz datę urodzenia. Wyniki są również dostępne do wydruku. Alternatywnie, wyniki w wersji papierowej można odebrać w dowolnym Punkcie Pobrań firmy Diagnostyka, okazując kod zlecenia i dowód osobisty.


Vouchery na badania


Jak mogę uzyskać voucher na badania? 

Voucher na badania można uzyskać poprzez specjalny link udostępniony przez pracodawcę. Dostępność voucherów zależy od konkretnej firmy. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, prosimy o kontakt z pracodawcą.


Gdzie znajdę voucher na badania?

Voucher na badania można znaleźć w wiadomości mailowej oraz wiadomości SMS.


Gdzie można zrealizować voucher? 

Voucher można zrealizować w dowolnym punkcie pobrań Diagnostyki, który realizuje e-commerce. Pełną listę można sprawdzić tutaj.


Do kiedy ważny jest voucher? 

Informacja o ważności vouchera znajduje się w wiadomości SMS oraz w wiadomości e-mail. Prosimy o sprawdzenie tych wiadomości, aby upewnić się co do terminu ważności vouchera.Dzięki regularnym badaniom krwi, pracownicy mogą lepiej monitorować swoje zdrowie i zapobiegać poważnym chorobom. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji zdrowia organizowanej w Waszym biurze!
Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł