FAQ - Akcje profilaktycznych badań krwi w biurze

Natalia Molik Zaktualizowano przez Natalia Molik

Jak często powinno wykonywać się badania krwi?

Profilaktyczne badania krwi powinny być wykonywane przynajmniej raz w roku.

Czuję się dobrze i nic mi nie dolega, czy warto wykonać badania krwi?

Każda osoba niezależnie od stanu zdrowia i samopoczucia powinna regularnie wykonywać badania krwi. Czasami wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, a gorszym samopoczuciem (np. zmęczeniem, bezsennością, problemami żołądkowymi, osłabieniem) obwiniamy stres, tymczasem winę może ponosić właśnie jednostka chorobowa.

Czy potrzebuję skierowania od lekarza, by wykonać badanie krwi w uPacjenta?

Nie. Do wykonania badań krwi podczas profilaktycznej akcji zdrowia nie jest potrzebne skierowanie od lekarza. 

Jakie dane i informację będą potrzebne podczas pobrania krwi w biurze?

Do realizacji badań krwi potrzebne będą dane pacjenta (imię, nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, numer telefonu, adres e-mail). W celu dopełnienia formalności potrzebny będzie również dowód osobisty lub paszport.

Jak wygląda badanie krwi w biurze?

Nasi specjaliści z zachowaniem wszelkich standardów higieny i bezpieczeństwa pobiorą krew pracowników i wręczą każdemu z nich specjalny, indywidualny kod, który umożliwi im sprawdzenie wyników ich badań online. Pobranie materiału do badań trwa kilka minut.

Kim są osoby wykonujące pobranie krwi?

Zatrudnieni przez nas specjaliści to osoby z bogatym doświadczeniem i pasją do wykonywanego zawodu - świadczą o tym wysokie oceny i opinie naszych pacjentów. Dbają również o to, by podczas spotkań z nimi pacjenci czuli, że są pod dobrą opieką.

Jak należy się przygotować do badania krwi?

Zaleca się (o ile nie ma innych wskazań), by przed pobraniem próbki krwi zachować ok. 12 godzinną przerwę w spożywaniu posiłków. Optymalnie, ostatni posiłek poprzedniego dnia powinien być spożyty ok. godz. 18:00. W dniu poprzedzającym badanie należy unikać obfitych i tłustych posiłków oraz spożywania alkoholu. Przed pobraniem krwi, zaleca się wypicie minimum pół litra wody niegazowanej.

Jakie laboratorium wykonuje badania?

Pobrany i odpowiednio zabezpieczony materiał przewożony jest do najbliższego laboratorium firmy DIAGNOSTYKA. Jest to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych posiadająca w swojej ofercie szeroką gamę badań laboratoryjnych.

Jaki jest czas oczekiwania na wyniki badań laboratoryjnych?

Czas oczekiwania na wyniki zależny jest od rodzaju zamówionych badań. Większość badań podstawowych i biochemicznych wykonywanych jest do 12 godzin od dostarczenia materiału do laboratorium lub w ciągu jednego dnia roboczego. Specjalista w trakcie trwania akcji profilaktycznej udzieli dokładnych informacji, kiedy należy spodziewać się wyniku wybranych badań laboratoryjnych.

Jak mogę odebrać wyniki moich badań?

Podczas profilaktycznej akcji badania krwi specjalista zostawi numer zlecenia z pomocą którego można sprawdzić wyniki on-line. Wystarczy wejść na stronę www.wyniki.diag.pl, wybrać zakładkę: „wyniki na podstawie numeru zlecenia”. Następnie wpisać otrzymany kod zlecenia oraz datę urodzenia pacjenta, a wyniki badań wyświetlą się na ekranie, z możliwością wydruku. Wyniki w wersji papierowej, można odebrać również w dowolnym Punkcie Pobrań firmy DIAGNOSTYKA na terenie miasta, w którym odbyła się akcja profilaktyczna okazując otrzymany kod zlecenia lub dowód osobisty.

Jak się sprawdziliśmy?

Badania profilaktyczne dla firm

Kontakt